Megizzadtunk a Vértes hegyoldalain

2018.04.11 08:45

Miközben Bognár Zoli a Közép-Európai Ifjúsági Tájfutó Kupán szerepelt (erről bővebb beszámolót itt lehet olvasni), a nemzetközi esemény kísérőversenyén további hét Alpokalja SK-futó is rajthoz állt Csákvár környékén. A hagyományos Tavaszi Spartacus Kupán egy tömegrajtos prológ, majd összetett értékeléssel egy normáltávú és egy középtávú futam volt a program péntektől vasárnapig. A fő kihívást a rendkívül nagy szintkülönbségek jelentették, a vértesre jellemző meredek völgyekkel és hegyoldalakkal. A "nulladik napon" rendezett prológon Szalay Levente nagyon kényelmes futással is második helyen ért célba - neki ezzel le is zárult a hétvége, lényegében csak egyet átmozgatni jött el erre a versenynapra. Szombaton és vasárnap így a legjobb összetett eredményt nem ő szállította, hanem Molnár Peti: F16-os korosztályban mindkét nap remek tempót futva második lett összesítésben. Kiemelendő még Hargitai Barnabás negyedik, és Szele Bálint ötödik helye is. A hétvége jó felkészülés volt a júniusi, szintén a Vértesben megrendezett Középtávú OB-ra.

Tavaszi Spartacus Kupa, Csákvár, összetett eredmények:

F14B: 1. Szalay Zente Álmos (Tipo TE) 84:58, ... 4. Hargitai Barnabás +11:36
F16B: 1. Néda Tamás (Tipo TE) 87:00, 2. Molnár Péter +4:55, ... 16. Marosi Ákos +36:24
F18B: 1. Knobloch-Esztergár Péter (Sirályok SE) 115:16, ... 5. Szele Bálint +15:00, ... 12. Balogh András +31:59
F21A és F21Br: Győrffy Kristóf összetett eredmény nélkül

Térképek ide kattintva érhetők el: szombat, vasárnap

Tavaszi Spartacus Kupa prológ, Csákvár:

Nyílt tömegrajt: 1. Divin Péter (Tabáni Spartacus) 27:55, 2. Szalay Levente +2:59, ... 7. Molnár Péter +7:17, ... 12. Marosi Ákos +9:06, ... 19. Győrffy Kristóf +14:57, 20. Balogh András +14:58, ... 36. Szele Bálint +28:42, ... 39. Hargitai Barnabás +29:10