19 perc előnnyel magyar bajnok a junior váltónk

2018.06.25 09:47

Fantasztikus futással nyerte meg második országos bajnoki címét a Szalay Levente, Veszelszki Barnabás, Bognár Zoltán összeállítású trió, a fiúk a tavalyi hagyományos csapatbajnokságot követően idén a Váltó OB-n szereztek aranyérmet. Győzelmükhöz pedig egy pillanatig nem férhetett kétség: Szalay Levente majdnem 13 perces előnnyel hozta első helyen a váltót, Veszelszki Barnabás második futóként erre további öt percet rátett, utolsó futóként pedig Bognár Zoltán növelte újabb egy perccel az előnyt az előző napi középtávú bajnokkal szemben. Összesítésben ez 19 perc különbséget jelentett az arany- és az ezüstérmes váltó között, az utánpótlás kategóriákban ez volt a legnagyobb előnnyel megszerzett bajnoki cím a hétvégén. Hogy teljes legyen az örömünk, az ifjúsági (Szele Bálint, Balogh András, Hargitai Barnabás) és a serdülő (Molnár Péter, Veszelszki Márton, Marosi Ákos) váltónk egyaránt 7. helyen ért célba, 2-2 értékes bajnoki pontot szerezve az egyesületnek.

Szalay Levente ráadásul nem is csak egyszer állt dobogón a hétvégén, hanem az előző nap megrendezett Középtávú OB-n is érmesként zárt. F20-as kategóriában sokáig vezette is a versenyt, egy nagyobb hiba után viszont visszacsúszott a második helyre az egri Bárány Tamás mögé, így ezüstérmet szerzett. Emellett Bognár Zoltán (F18) és Veszelszki Barnabás (F20) végzett még utánpótlás kategóriában a legjobb 10 között, mindketten a 8. helyen értek célba. A szeniorok között N40-ben Juhász Júlia 7., Árné Molnár Krisztina pedig 10. helyen ért célba.