Tájfutó OB a visegrádi éjszakában

2017.06.11 11:18

A Hegyisport Szentendre rendezésében került sor a 2017-es Éjszakai Országos Bajnkságra, a visegrádi sípálya környékén. Az Alpokalja SK-ból nyolc futó állt rajthoz a bajnoki kategóriákban, legtöbben, öten az F18-as mezőnyben indultak el. A dobogós helyezés elérése ezúttal sajnos csak egy álom maradt mindenkinek, bár az éjszakai versenyforma nyújtotta kihívás többeknek is azt jelentette, hogy a pálya teljesítése is sikerrel ért fel. Az egyetlen futónk, aki a legjobb hat között ért célba, Juhász Júlia volt - külön kiemelendő, hogy jó szokása szerint a két korcsoporttal, azaz tíz évvel fiatabbak kategóriájában indult el ezúttal is. Szalay Levente F18-ban három perccel maradt le a pontszerzésről és zárt hetedikként, az egyetlen felnőtt kategóriában induló futónk, Vincze Rebeka pedig betegséggel küzdve a 11. helyen ért célba. A nem bajnoki kísérőversenyen Hargitai Barnabás gondoskodott arról, hogy legyen az élen záró futónk is a hétvégén, szoros versenyben húzta be a nyílt könnyű kategória első helyét.

Éjszakai OB, Visegrád

F18E: 7. Szalay Levente (+13:11), 12. Veszelszki Barnabás (+39:16), 15. Szele Bálint (+56:38), 17. Balogh András (+74:05), Bognár Zoltán (hiba, 18 induló)
N21E: 11. Vincze Rebeka (+27:05, 16 induló)
N35A: 8. Árné Molnár Krisztina (+47:06, 8 induló)
N40A: 6. Juhász Júlia (+20:05, 9 induló)
NyK: 1. Hargitai Barnabás (17 induló)