Szalay Levente hajszállal maradt csak le az éremről az idei első OB-n

2017.03.27 09:45

A Bér és Buják környékén megrendezett Hosszútávú Országos Bajnokság volt a 2017-es évben is az első OB, ahol klubunkból 12 versenyző állt rajthoz. A legtöbben, öten az F18-as kategóriában, és a legjobb eredményt is itt sikerült elérni. A tömegrajttal rendezett versenyen Szalay Levente gyakorlatilag holtversenyben érkezett a 3-4. helyre, viszont a célbíró döntése alapján ellenfele állhatott a dobogóra, Tusi pedig a negyedik helyez zárt. Vincze Rebeka kiegyensúlyozott versenyzéssel lett 8. a felnőtt női mezőnyben, míg Juhász Júlia N40-ben ért be hatodikként. Dicséretet érdemel még a hétvége egyetlen éremszerző szombathelyi futója, Molnár Péter is, aki ugyan a bajnoki kategóriákhoz még túl fiatal, de F14B-ben megszerezte a bronzérmet.

Hosszútávú OB 2017, Bér-Buják

F18E: 4. Szalay Levente (88:54), 16. Veszelszki Barnabás (103:56), 26. Bognár Zoltán (120:16), 29. Balogh András (142:52), 30. Szele Bálint (144:10, 33 versenyző)
N21E: 8. Vincze Rebeka (107:33, 23 versenyző)
N35A: 11. Árné Molnár Krisztina (104:20, 12 versenyző)
N40A: 6. Juhász Júlia (56:55, 24 versenyző)
F14B: 3. Molnár Péter (48:27), 7. Marosi Ákos (57:17), 10. Hargitai Barnabás (59:42), 12. Jacsev Fülöp (61:50, 19 induló)