Őrség Kupát rendeztünk, először rangsorolóként

2017.07.23 20:54

A hatodik alkalommal sorra kerülő Őrség Kupa több újdonságot is tartogatott az idén: egyrészt a verseny nagyot lépett előre azzal, hogy az idén már rangsorpontot is lehetett rajta szerezni, másrészt a hazai terepeken szokatlan sokpontos középtávú versenyforma és a vadonatúj térkép kombinációja sok versenyzőt is vonzott. A Szalay-testvérek és Juhász Júlia munkája mellett a klub idősebb és fiatalabb versenyzőinek a segítő kezei, és a Göcsej KTFE technikája tette lehetővé, hogy a szépszámú versenyző jó szájízzel térhessen haza a futam után. Külön öröm volt, hogy a környező országokból több futó is elindult a versenyen, így többek között osztrák és dán (!) versenyző is szerzett aranyérmet Őriszentpéteren.

Az Alpokalja SK tájfutói közül 21-en álltak rajthoz, a versenyt megelőző edzőtábor minden fáradtságával a lábaikban. Ennek ellenére többen is dobogós helyen tudtak zárni. A legfényesebb medált Marosi Ákos tette zsebre F16B-ben (elsőként ért célba), rajta kívül ketten ezüst-, öten pedig bronzérmet szereztek. Külön kiemelendő a mindössze 18 éves Veszelszki Barnabás felnőtt férfiak között elért harmadik helyezése, ami a 21 fős mezőnyben kiemelkedőnek számít.