Négy verseny, három érem, két futamgyőzelem egy szlovéniai hétvége alatt

2017.06.21 21:57

A hagyományos tájfutó Alpok-Adria Kupára idén Szlovéniában, Ljubljana környékén került sor. A versenyen a szokásos váltó, közép- és normáltávú futamokon kívül egy sprintre is sor került, így a három nap alatt összesen négy rajthozállás jutott fejenként az Alpokalja SK 9 versenyzőjének. A pénteki váltóversenyen a felnőtt női trió eredménye volt a legszebb (nyolcadikként zártak), míg szombaton a rövidtávon Bognár Zoltán futamgyőzeme mellett többen is a 4-5. helyen tudtak beérni, kimondottan eredményes délelőttöt hozva így. A délutáni középtávú futam a töbrös-technikás terepen kevésbé sikerült jól, a vasárnapi zárónap viszont lehetőséget adott a javításra. A normáltávú pályán Molnár Péter remek versenyzéssel aranyérmet szerzett, Juhász Júliát pedig mindössze egy futó tudta megelőzni, így összesen három éremmel utazhatott haza a csapat a három napos eseményről.

Zárásként pedig

Alpok-Adria Kupa, 2017 június 16-18, Szlovénia eredmények:

Váltó

FN18: 19. Ősz Emese, Bognár Zoltán, Veszelszki Barnabás (23 induló)
N21: 8. Árné Molnár Krisztina, Juhász Júlia, Vincze Rebeka (14 induló)

Rövidtáv

F16: 1. Bognár Zoltán, 5. Molnár Péter (+1:24), 9. Hargitai Barnabás (+1:57), Marosi Ákos (hiba, 26 induló)
N16: 18. Ősz Emese (+5:08, 23 induló)
N21E: 5. Vincze Rebeka (+3:19, 22 induló)
N35: 4. Árné Molnár Krisztina (+1:06, 21 induló)
N45: 4. Juhász Júlia (+1:52, 26 induló)