Két arany- és egy bronzérem a Tájfutó Maratonról

2017.03.12 21:27

A szombati szezonnyitó nap után (összefoglalót itt olvashattok róla) vasárnap szintén két helyszínen álltak rajthoz az Alpokalja SK tájfutói. A veszprémi VBT által a Zirc környéki hegyeken rendezett XIII. Tájfutó Maratonon négy indulónkból hárman is éremmel a nyakukban térhettek haza (illetve vissza az egyetemükre). A legnagyobb sikert Vincze Rebeka érte el, aki a 14,2 km-es női 21A pályát bő két és fél óra alatt teljesítve, az esélyeknek megfelelően elsőként zárt. Férfi 21B kategóriában Ágotha Dávid remek időt futott a rendkívül szintes bakonyi hegyoldalakon kijelölt 10,4 km-s pályán, és esélyt sem adott riválisainak, míg női 21B-ben Árné Molnár Krisztina állhatott fel a dobogóra.

Ezzel egyidőben Szlovéniában, a hagyományos Lipica Openen kilenc szombathelyi tájfutó vágott ismét neki a technikás, sziklás karsztvidéknek. Az ötnapos verseny második futamán a szombati versenynaphoz hasonlóan ezúttal is Juhász Júlia zárt a legelőkelőbb helyen, aki legjobb magyarként az 5. helyen ért be N45-ös kategóriában. A legjobb 15 közé még Veszelszki Márton és Hargitai Barnabás tudott beférkőzni a gyermek korosztályokban. A kilenc főből nyolcnak a holnapi lesz az utolsó versenynapja a nemzetközi versenyen, Szalay Levente ugyanakkor mind az öt futamon rajthoz áll majd.

Részletes eredménylista, 2017. március 12:

XIII. Tájfutó Maraton, Zirc

F12C: 8. Ár János (40:20, 12 induló)
F21B: 1. Ágotha Dávid (88:07, 4 induló)
N21A: 1. Vincze Rebeka (158:21, 4 induló)
N21B: 3. Árné Molnár Krisztina (76:31, 4 induló)

Lipica Open, Szlovénia - 2/5. futam

F12: 14. Veszelszki Márton (35:16, 19 induló)
F14: 11. Hargitai Barnabás (47:01, 51 induló), Molnár Péter (hiba)
F16: 17. Bognár Zoltán (60:22), 19. Szele Bálint (65:17), 30. Balogh András (75:43, 58 induló)
F18: 19. Szalay Levente (74:29), 21. Veszelszki Barnabás (78:25, 48 induló)
N45: 5. Juhász Júlia (59:48, 41 induló)