Hargitai Barnabás Portugáliában versenyzett

2018.02.14 13:30

A Portugal O-Meeting (POM2018) a téli felkészülési időszak vége felé a tájfutás nemzetközi mezőnyének egy kedvelt versenye, minden évben világklasszisok sora áll rajthoz a kimondottan technikás dél-európai terepeken. Az idén a férfi elit kategóriában a svájci válogatott klasszisa, Matthias Kyburz nyert, Daniel Hubmann és Timo Sild előtt, akik egytől egyig a világranglisa élmezőnyébe tartoznak. A 14 éven aluli fiúknál pedig egy bizonyos Hargitai Barnabás szerepelt a résztvevők listáján a négynapos versenyen. Az Alpokalja SK futója kiegyensúlyzottan versenyzett, valamennyi futamon 30-40%-kal teljesített gyengébben az aktuális futamgyőztesnél. Ez összességében kategóriájában a negyedik hely megszerzésére volt elég, az egyes futamokon pedig sorrendben nyolcadik, ötödik, negyedik és hatodik helyen zárt.

A portugáliai verseny egyúttal azt is jelentette, hogy lassan véget ér az alapozó időszak, és elkezdődik a versenyszezon a tájfutóknak. Jövő héten így a Tavaszi Boróka Kupára utazunk, március elején pedig a PINKA EXTREM terepfutóverseny és a szlovéniai Lipica Open jelenti a legnagyobb kihívást majd futóinknak.